30 Haziran 2011 Perşembe

Adese’ye “Çalışan Haklarını Koruma” ödülü

Türkiye’nin önde gelen perakende markalarından Adese, çalışan hakları konusunda gösterdiği üstün başarıdan dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödüle layık görüldü.

Primlerini düzenli olarak ödeyerek, çalışanlarının haklarını koruma konusunda gösterdiği hassasiyet neticesinde ödüllendirilen Adese adına plaketi, Genel Müdür Mustafa Özeskiciler aldı.

İttifak Holding’in perakende sektöründeki ulusal markası Adese, 2010 yılı içerisinde SGK’ya yaptığı düzenli prim ödemeleri başarısından dolayı, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödüle layık görüldü. 16-22 Mayıs Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında düzenlenen ödül törenine, Adese Genel Müdürü Mustafa Özeskiciler de katıldı.

Alınan ödülle ilgili konuşan Adese Genel Müdürü Mustafa Özeskiciler, “Kayıt dışı istihdam ülke ekonomisinin ve çalışanların en önemli sorunlarından biri. Hâlâ ülkemizde kayıt dışı işçi çalıştıran kurumlar olduğunu üzülerek görüyoruz. Bu firmalar hem çalışanların emeklerine saygı duymuyor hem de haksız rekabet ortamı yaratıyorlar. Adese olarak taviz vermeyeceğimiz konuların başında çalışanlarımızın haklarını gözetmek ve emeklerinin karşılığını vermek geliyor” dedi.


ADESE’NİN İSTİHDAM BAŞARISI
Fortune Türkiye’nin son yayımlanan “Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi – 2010 ” araştırmasında Türkiye'nin en çok çalışana sahip kırk ikinci şirketi olarak gösterilen Adese, kriz zamanlarında dahi istihdam artışı sağlamasıyla biliniyor. Adese, 2009 yılında yaptığı yatırımlara paralel olarak Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan markalarından biri olmuştu. İstihdamını 2010 yılındaki yatırımlarla da artıran Adese, bugünlerde Bolu’da hizmet vermeye ve çalışan sayısını artırmaya hazırlanıyor. 3500’e yakın çalışanı bulunan Adese, İş-Kur ve belediyelerle ortak düzenlediği birçok eğitim ve istihdam projeleriyle de dikkat çekiyor.

Adese hakkında
İttifak Holding’in perakendecilik sektöründeki markası olarak 1994 yılından beri faaliyet gösteren Adese Alışveriş Merkezleri Ticaret Anonim Şirketi, Konya’nın yanı sıra, Ankara, Karaman, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Aksaray ve Mersin’de bulunan mağazaları ile müşterilerine hizmet ediyor. Adese, Fortune Türkiye’nin “Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi” araştırmasının 2010 Temmuz ayında açıklanan sonuçlarına göre Türkiye’nin en büyük 122. firması olarak gösterilmektedir. Ekonomist Dergisi’nin “Anadolu’nun en büyük 500 Şirketi” araştırmasında ise 21. Sırada olan Adese, aynı araştırmanın sonuçlarına göre ‘ticari-hizmet’ kategorisinde Anadolu’nun en büyük şirketi olduğu belirlenmiştir.

Popüler Yayınlar

Markente RSS

RSS Takip Et Technorati Profile Add to Technorati Favorites Besserer Pagerank Türkçe İçerikli Web Siteleri
Sitetistik