29 Haziran 2011 Çarşamba

IKEA cam demliğini geri çağırıyor

IKEA müşterilerinden Första cam demlik ürününü kullanmayı bırakmasını istedi. Cam demlik, üzerinde bulunan metal sap baskı oluşturduğu için kırılmaya yol açabiliyor. Ürünü iade eden parasını alabilecek.

IKEA, Första kahve, çay demliğini geri çağırdı.

IKEA Türkiye'nin internet sitesinde yer alan duyuruda IKEA, Första kahve, çay demliğini satın alanların ürünü iade edip, paralarını geri alabilecekleri belirtildi.


Duyuruda, Första cam demlik ürününü alan kişilerin demliği kullanmayı bırakmaları istenirken, cam demlik, üzerinde bulunan metal sapın baskı oluşturması nedeniyle beklenmedik kırılmalara ve buna bağlı olarak da yanma ve yaralanmalara neden olabildiğinin belirlendiği ifade edildi.

IKEA'nın geri çağırmalarda, 'müşterilerinin güvenliklerini tehlikeye atmamak' ilkesiyle hareket ettiğinin altı çizilen duyuruda şu ifadelere yer verildi.

''IKEA, Första kahve, çay demliği satın almış müşterilerinden, hemen ürünü kullanmayı bırakmalarını ve ardından IKEA mağazalarına giderek, ürünü iade edip paralarını geri almalarını rica ediyor. Cam demlik, üzerinde bulunan metal sapın baskı oluşturması nedeniyle beklenmedik kırılmalara ve buna bağlı olarak da yanma ve yaralanmalara neden olabilmektedir. IKEA, müşterilerinin güvenliğini tehlikeye atmamak ilkesiyle Första demlik satın almış müşterilerinin ürünü iade etmeleri konusunda duyarlı davranarak, bu ürünü satın alan müşterilerinden iade etmelerini rica etmektedir. IKEA olarak bu durumun yaratabileceği rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz.''

Popüler Yayınlar

Markente RSS

RSS Takip Et Technorati Profile Add to Technorati Favorites Besserer Pagerank Türkçe İçerikli Web Siteleri
Sitetistik