29 Haziran 2011 Çarşamba

El emeği göz nuru market rafına giriyor

Kim Marketleri'nin girişimci ev kadınlarını desteklemek üzere başlattığı Değer Reyonu'na yüzlerce ev kadını başvuru yaptı.
Birçok üretici firmanın girmekte zorlandığı market rafları şimdi ev kadınlarına ve kadın girişimcilere ücretsiz açılmaya başladı. Bunun öncülerinden olan Kim Marketleri, kadın ve genç girişimcileri desteklemek için Anadolu’nun değişik yerlerinden ev kadınlarının gönderdiği ürünler için 10 mağazasında ‘Değer Reyonu’ açtı.

Projenin duyulmasıyla birlikte değişik şehirlerden yüzlerce ev kadını kendi ürettiği biber reçelinden keçiboynuzu kahvesine ve isot kremasına kadar birçok ürünü mağazalara gönderdi. Proje kapsamında genç girişimci ve kadınlardan raf bedeli alınmayacağını belirten Kim Marketleri Genel Müdürü Hamit Akçay, “Bunun için ‘Değer Köşesi’ adıyla reyonlar oluşturduk. Şimdiden yüzlerce kadın ürünlerini satmak için bize başvurdu. Şu anda 200’ün üzerinde ürün çeşidi bu değer köşelerinde satılacak. Diğer mağazalarda da kurmak için ön talepleri topluyoruz. Ürünler satıldıkça paraları girişimcilere teslim ediliyor” dedi.KREDİ İMKANLARI ARTTI
Projenin Türkiye’nin her tarafında büyük ilgi gördüğünü kaydeden Akçay, şöyle devam etti: “Urfa’dan Malatya’ya, Afyon’dan Amasya’ya kadar çok sayıda ilden çok ilginç ürünler vardı. Biber reçelinden keçiboynuzu kahvesine, isot kremasından el işçiliği takılara kadar yüzlerce ürün geldi. Yine proje duyulduktan sonra genç girişimcilere mikro kredi sağlayan kurumlar da bizimle temasa geçti. Ürünlerini sattığımız girişimcilere destek olmak istediler.”

Değer reyonunda satılan bazı ürünler

İzmit -Keçiboynuzu özlü kahve
Niğde - Enginar konservesi
Malatya- İsot kreması
Mardin - Mardin sabunları
İstanbul- Lavanta torbası-Bez bebek
Bodrum - Reçel
Nevşehir- Güveç tenceresi

Popüler Yayınlar

Markente RSS

RSS Takip Et Technorati Profile Add to Technorati Favorites Besserer Pagerank Türkçe İçerikli Web Siteleri
Sitetistik